1. Kaip ir gerai
2. Čia galimos variacijos pagal situaciją. Jums manau užtektų 8-10 val. Galima su pertraukomis. Pvz. ryte 0,5-1val. kol pašeriate žuvis (jei šeriate ryte) ir tarkim nuo pietų iki vakaro 8-9val. Tikiuosi laikmatį turite? Nejunginėjate rankiniu būdu? Pastovumas akvariume svarbu.
Dar dėl šėrimo: šerkite 1-2 kartus dienoje pagal taisyklę - per 5min įberto maistelio turi nelikti. Jei dar lieka ir žuvys nesuėda - kitą kartą duokite mažiau.
3. Neaišku kas per trąšos. Nurašykite nuo pakuotės pavadinimą. Dozavimas 3 lašiukai - kažkokį įtarimą kelia. Nitridac bakterijos pradedantiesiems gerai. Paskui, kai akvariumas įsivažiuoja, galima ir nebenaudoti.
4. Šildytuvą nustatykite 25C. Tokia temperatūra tinka daugumai žuvų ir augalų. FILTRAS: vata prafiltruoja smulkias daleles, tačiau greit užsikemša filtras. Manau pabandykite ją išimti ir nenaudoti. Kempinių keisti NEREIKIA! Kol iš filtro išbėga normali vandens srovė (kol žymiai nesumažėja) - pamirškite filtrą. Nekiškite nagų prie jo. Jūs išplaunate visas naudingas bakterijas apsigyvenusias filtre. Neįsivažiuoja nitrociklas. Ir tik kai matysite, kad bėga silpna srovė - tuomet praplaukite kempines (bet neypač nuoširdžiai, tegu dar plaunant lieka kiek nešvarumų). Tuomet po plovimo galite panaudoti Nitridac. Aš prie saviškio lendu kartą, max du per metus.
5. Aišku.
6. Testus galima pasidaryti akvaparduotuvėje. Pvz. Šiauliuose Amanija Dvaro gatvėje daro vandens testus - testo kaina ~1eur. Jums patarčiau NO2, NO3, PO4 ir Fe. Taigi ~4eur. Tai padėtų orientuotis ko yra vandenyje.
Dabar apie augalų augimą. Už lango pavasaris, padaryk bandymą: paimk vazoną, įberk skaldelės tokios pat kaip akvariume ir pasodink augalą (pvz pienę). Palaistyk kartais. Kaip manai kiek laiko ji augs ir bujos? Esmė mano parašymo paprasta: kaip ir visiems gyviems sutvėrimams, augalams reikalingas maistas. Augalų maistas yra trąšos.
Trąšos skirstomos į MAKRO (NPK - N azotas, P fosforas, K kalis) ir MIKRO (Fe geležis, Cu varis, B boras ir t.t). Makro todėl, kad augalai suvartoja didesnį kiekį. Kaip mums mėsa
Mikro - todėl kad jų augalams reikia mažiau - kaip prieskoniai mėsai ar vitaminai daržovėse prie mėsos.
Taigi šių elementų grunte arba/ir vandenyje turi būti tam tikri kiekiai. Daugumoje atvejų jų akvariume užtenka savaime - yra šiek tiek vandentiekio vandenyje, bakterijos perdirba žuvų ekskrementus, nesuėsto maistelio likučiai pūna, augalų seni lapai ir pan. Akvariumas pas jus šviežias, grunte nieko nėra, žuvys dar nespėjo trąšos pridaryti, o kiek ir ko yra vandenyje - neaišku. Užtat augaliukai ir spyriojasi. (Tik nesugalvokite pilti gėlių trąšų! Kokias naudoti - atskira tema)
Viską ką čia išdėsčiau jau ne kartą apkalbėta forume. Skaityk, ieškok, naudokis forumo paieška. Peržiūrėk forumo straipsnių skiltį (meniu viršuje).
P.S. ir pasisodinkite daugiau augalų! Fotografijoje ..004.jpg matosi augalas echinodorusas. Jis išvysto galingą šaknyną ir pagrinde maitinasi per šaknis (kitos augalų rūšys formuoja mažesnes šakneles, bet labiau maitinasi per lapus). Tačiau jūsų plikame grunte jo šaknys be darbo ir tuo pačiu be maisto. Jei rasite nupirkite ir pakiškite po šaknimis molio rutuliukų kad ir tos pačios
JBL firmos