Gruntas yra dalis akvariumo grunto sistemos dedamųjų. Čia pradžia. Dažnai ir esminė pabaiga norint stabilaus akvariumo..
Jei ketinate auginti augalus, su akvariumu tik ką susidūrėte, tada būtų paprasčiausia eiti bandymų keliu ir naudoti tai kas po ranka papuola. Gal tik reiktų vengti nenatūralių spalvų, super ,,dekoratyvinių" gruntų, tiesiog pakaktų natūralaus gruntelio, smulkesnės frakcijos (1-5mm, priklausomai nuo augalų, jei smulkesni geriau smulkesnis), tinka ir natūralus granitas, kvarcas, bazaltas kiti įsigyti prieinami variantai. To pakanka patiems nelepiausiems augalams.
Jei norite tokį variantą patobulinti - galima po gruntu įrenginėti papildomą bakterinę ir maistinę (augalams) bazę. Tam tikslui tinka naudoti įvairius pogrunčius. Tuomet augimui gali ,,pasiduoti" ir kiek lepesni augalai.
Galima paturbinti gruntą papildomais dedamaisiais - trąšų kapsulėmis, molio rutuliukais, durpėmis ir t.t.. Kiekvienas akvaristas labai individualus, o augalai yra labai prisitaikantys
Jei visgi ketinama auginti lepiausius augalus be CO2, tai čia bus iššūkis. Ir kas įdomiausia. Šviežiame akvariume tai labai retas dalykas. Lepesniems augalams labiau tinka senesnis akvariumas, kuriame biologiniai procesai jau būna susitupėję ir susinormalizavę, o akvariumas tampa ne tik stiklo tūriu, bet mini pasauliu. Tokiame akvariume galima bandyti išlaikyti daugumą augalų, bet tai gan subtilu, nes yra ir tokių augalų, kuriems papildomas CO2 (angliarūgštės) dujinės formos pateikimas yra tarsi gaivaus oro pliūpsnis ir jie pradeda ,,bėgti" - pradeda augti. Kitaip sudėtinga. Tiesiog. Visgi, bandyti galima ir tai yra labai įdomu.