Kitoks požiūris į biofiltraciją augalinime akvariume

Daugiau
prieš 8 m. 11 mėn. - prieš 8 m. 11 mėn. #21426 nuo greedy
greedy tema: Kitoks požiūris į biofiltraciją augalinime akvariume
Forume išsakytos vokiečio Tobias mintys anglų kalba jei kam įdomu.Esmė - daugelis naudojame per daug bioužpildų pagal juos.
www.ukaps.org/forum/threads/for-dan-spez...tilizer.14594/page-2

www.ukaps.org/forum/threads/for-dan-spez...tilizer.14594/page-3
Paskutinis taisymas: prieš 8 m. 11 mėn. nuo greedy.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Daugiau
prieš 8 m. 10 mėn. - prieš 8 m. 10 mėn. #21467 nuo yankadi
yankadi atsakė į temą: Kitoks požiūris į biofiltraciją augalinime akvariume
Labai jau ,,paklodės" tokios temos, kur visi apie savo tiesas rašo, na tiksliau, galima įžvelgti, kas bando ieškot atsakymų, o kas savo tiesas eskaluoja.
Daug užpildų, augalų, grunto (bendrai pavadinkit paviršiaus plotų) - gali akvariumas pakelti dideles bioapkrovas. Augalų akvariume tikrai nebūtina turėti daug filtracijos, bet didesnis filtravimo paviršių plotas duoda stabilesnę sistemą. Augalai yra gyvi filtrai, kuo jų daugiau, tuo sistemai geriau, lengviau suktis, kaip pavyzdys gali būti iwagumi akvariumai kuriuose augalų masės nėra tiek, kur per visą akvariumo aukštį galimai džiunglynai. Tai tokie minimalistiniai akvariumai tikrai yra sudėtingiau suvaldomi.. Taigi augalų masė ir jos gyvybinių procesų patenkinimas, tų procesų tempai (priklausomai nuo pačių augalų gyvybingumo) augaliniame akvariume vaidina tikrai ne paskutinį vaidmenį. ,,Augalai geriausi filtrai" tema nepelnytai nuvertinama, visi kažkodėl labiau taikosi į galingus filtrus, daug srovės, dujinį CO2.. Nesakau, kad tai blogai, tiesiog, tai tik vienas kelias, o kelių yra daug. Įkvepiantys gali būti low-tech akvariumai kuriuose kiekvienas akvaristo judesys gali turėti labai aiškius, akivaizdžius sisteminius atsakus, jei tik pastabumo ir įžvalgos netrūksta.. Kai dauguma augina augalus high-tech akvariumuose, ten sistema groja kiek kitaip, tiesiog ten yra jau visa krūva veiksnių kuriuos jau ne galima rinktis, o patariama - būtina naudoti, ir todėl atsekti kas ką ir kaip įtakoja yra ganėtinai subtilu ir labai sudėtinga, norint išmokti pajausti ,,sistemų galimybių rėmus". Low-tech sistema turi bazę, ant kurios procesų ir veiksnių klijuojamos visos high-tech sistemos. Ir tuo daug kas pasakyta. Siūlyčiau visiems turėti po nedidelį akviuką, (,,paprasčausią pelkutę") su minimalia įranga, ar šviesesniu metų laiku, tiesiog ,,akviuku ant palangės", kur viskas specialiai būtų minimalizuota. Tada, gal būtų kiek aiškiau (praktiškai), pradėtų rastis gilesnės įžvalgos ir su patobulintom sistemom.. :wink
Paskutinis taisymas: prieš 8 m. 10 mėn. nuo yankadi.

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.