Fosfatai yra vienas parametras, bet augalams jis ,,groja" sistemiškai kartu su kitais parametrais. Tad iš esmės pati RR (Redfield Ratio) teorija yra gana priimtina, tik skaičiai akvariume dar ne viskas..
Jei žiūrėti į kai kuriuos augalus, tai pvz. HC mėgsta riebų vandenį maistmedžiagėmis, suvartojimai didžiuliai galimi. o va pvz.
Rotala wallichii geriausiai atrodo liesame vandenyje, kuriame dar ir fosfatų yra kiek daugiau nei įprastai. Augalai lankstūs. Dumbliai irgi labai lankstūs. Kuo daugiau maistmedžiagių vandenyje tuo daugiau šansų, kad ir esant geram augalų augimui dumbliai turės daugiau šansų gyvuot. Bet kaip ir minėjau ne visi augalai vienodi. Kiekviena rūšis turi savo optimumą, savo ,,skaičius". Kai kurių jie yra nuo - iki.. Kai kurių labai siauriame diapazone.. Taigi, teorija yra gerai. Įsigilinimas į RR irgi gerai, tačiau praktikoje būna visaip, ir augalai, konkrečios rūšys, ypač lepesnės parodo tam tikus delikačius skirtumus akvariumo sistemoje bėgant laikui, ,,sudėjus" atitinkamus parametrus, pasitelkus konkrečias priemones.. Kalbėti ir diskuoti šia tema būtų galima daug ir ilgai, nes hobistiniu, praktiniu požiūriu čia viskas daug įdomiau, nei žiūrint iš dažnai labai konkrečios ,,mokslinės stotelės"..
Plius dar jei įvertinti tokius išsireiškimus - ,,auga", ir ,,auga kondicijos optimume" yra labai įdomūs ir labai skirtingai suvokiami išsireiškimai. Kai juos pradedama atsirinkti praktikoje, tada ir yra visas įdomumas.
O jei dar skeipas suraitytas su augalų ,,kondicijos optimumu"..