Akvariumui pusantro mėnesio, startavo kaip low tech.
Turis: 240l (120x40x50h);
Gruntas: granito skalda, pogrunčio nėra;
Apšvietimas: 2 x 54W T5, 6 valandos per dieną su 2 valandų pertrauka.
Vanduo iš čiaupo maišomas per pus su osmose, pagal JBL lašelinius testus kH 10, gH 6, pH tarp 7,5 - 8,0 (testas senas, tad rodmuo gali būti nepatikimas.)
Augalai pagrinde letai augantys: kelios rušys kriptokorinu, samanu, microsoriumu, anubiasu (visi is seno setuppo kuris kelis metus buvo beveik neprižiūrimas (netrešiama, vanduo nekeičiamas, augalai neretinami, tik kartais pašeriamos kelios likusios žuvys).
Starto metu kriptokorinom po šaknimis buvo pakišta vimi botom long lasting. Pirmą mėnesį trešiama nebuvo, antrą mėnesį lašinama vimi micro (4 paspaudimai per dieną) ir skysta anglis (4 paspaudimai per dieną). Augalai lėtai, bet auga, akmenys ir seni anubias lapai per rirma menesį pasidengė taškiniu žaliu dumbliu (kažkiek žalio taškinio ant senų anubias lapų jau buvo ir prieš startą), kitų dumblių nėra. Taškinis manau dėl šviesos pertekliaus, bet sumažint galimybės nėra. NO3 laikosi apie 20ppm, P04 0,2ppm.
Praitą savaitę įsigijau CO2, paleidau palengva, 30 burbulų per sekundę, leidžiamas tik kartu su apšvietimu. Dropchekeris žalias, ph JBL testas rodo apie 7,5. Po poros dienų pradėjo tirpti kriptocorinų lapai. Greičiausiai dėl pasikeitusio pH.
Ar buvo galima to kažkaip išvengti, ar čia visada taip su kriptokorinom augusiom ilgai be CO2 ir vėliau jo gavus?